Hazırlık Maçı: Türkiye 1-0 Şili


Öyle zevkli bir maç olmasada milli maçtır diye oturup seyrettim. Tempolu bir maç oldu. Şili bizden daha çok gol pozisyonuna girdi ama golü bulan kazanır diye boşuna dememişler. Golü atan oyuncumuzda Halil Altıntop. Fatih Terim onu kadroya çağırarak gönlünü almış oldu. Halil gibi bir golcüyü kaybetmemek lazım. Galatasaray'ın transfer listesinde olan Humberto Souza çok iyi bir maç çıkardı ve kalemizde tehlikeller yarattarak ne kadar önemli bir golcü olduğunu gösterdi. Gökhan Gönül yine ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi, helal olsun kardeşime. Onlarda Estrade'nin kullandığı frikik direkten döndü bizimde Gökhan Ünal ile. Fatih Terim sert oyundan dolayı baya kızgındı epeyce sitem etti durdu. O da kulüplere sakat oyuncu göndermek istemez tabikide. Çok önemli Avrupa sınavlarımız var.


Tello ve Maldonado'da kadrodaydı. Tello'nun tekrardan affedilip milli takıma çağrılmasına sevindim. Kafası baya dağınıktı bir türlü kendini toparlayamıyordu, daha moralli olur bundan sonra. Beşiktaş'a lazım. Maldonado ise Şili'nin değişmez futbolcularından. Onun içind moral olmuştur bu maç. Aragones kalsın demişti bakalım o neler yapacak. Kendini gösterecek mi?


O da ordaydı. Özlemişiz Aurelio'yu izlemeyi. Betis'de başarılar dilerim kendisine. İnşallah kaybolup gitmez.Bilmem kaç sene sonra onuda çağırdı Fatih Terim. Çok güzel bir performans gösterek hocasını mahcup etmedi. İnşallah 2010 eleme maçlarında da kendisini kadroda görürüz. Bizim geleceğimiz.

Aynı gün içinde oynanan hazırlık maçlarının sonuçlarını da yazıyım. İddaacılara kolaylık olur belki;

Japonya-Uruguay: 1-3
Tanzanya-Gana: 1-1
Estonya-Malta: 2-1
Finlandiya-İsrail: 2-0
Macaristan-Karadağ: 3-3
Paraguay-Suudi Arabistan 1-1
Ukrayna-Polonya: 1-0
Cezayir-Birleşik Arap Emirlikleri: 1-0
Belarus-Arjantin: 0-0
Litvanya-Moldova 3-0
Norveç-İrlanda: 1-1
Fas-Benin: 3-1
Tunus-Angola: 1-1
Rusya-Hollanda: 1-1
Romanya-Letonya: 1-0
Bosna Hersek-Bulgaristan: 1-2
Lüksemburg-Makedonya: 1-4
Slovakya-Yunanistan: 0-2
Arnavutluk-Liechtenstein: 2-0
İtalya-Avusturya: 2-2
Slovenya-Hırvatistan: 2-3
İsviçre-Güney Kıbrıs: 4-1
Almanya-Belçika: 2-0
İskoçya-Kuzey İrlanda: 0-0
Galler-Gürcistan: 1-2

2 yorum:

pop tip dedi ki...

nuri'yi tekrar takımda görmek sevindirici bir olay.

tuborg dedi ki...

halil'i tekrar kazanması bence önemliydi ve bunu da yaptığına inanıyorum.